Şoklanmış Cipso Çiçek Nedir?

Hazırladığımı hediyeliklerde sıklıkla kullandığımız şoklanmış cipso çiçek hakkında merak eden takipçilerimiz için bilgiler vermek istiyoruz. Renkleri ile organizasyon günü giyeceğiniz kıyafete uyumlu olsun diye farklı farklı seçimler yapabileceğiniz bu çiçekler uzun süre dayanıklıdır.

İlk olarak Şoklanmış Çiçek Nedir?

Şoklanmış çiçek, birçok çiçek türünün özel bir yöntemle işlenerek, ömürlerinin uzatılması amacıyla kurutulmasıdır. Bu yöntem, çiçeklerin belirli bir sıcaklık ve nem oranında kurutulmasıdır. Kurutulmuş çiçekler, ev veya ofis dekorasyonu için kullanılabilir veya yıllarca saklanabilir. Bu yöntem, yaprak, çiçek ve meyvelerin renk, şekil ve dokusunun korunmasını sağlar.

Yani kısaca yapılan işlemlerden sonra uzun süre görüntüsü bozulmadan saklanabilen çiçeklerdir.

Peki Cipso Çiçek Nedir?

Cypsos (Cipso), doğada güzel bir çiçek olarak bilinen Cypsospermum praecox, bir bitkidir. Bu çiçekler küçük ve kültivarları genellikle beyaz, pembe, kırmızı ve mavi renklerde mevcut olmaktadır. Bunlar yaz aylarında çiçek açar ve genellikle çok ömürlüdür. Bu çiçekler kurutulmuş halinde de dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir. Bu çiçeklerin daha sıcak bölgelerde daha iyi büyüdüğü, daha soğuk bölgelerde çok az olduğu belirtilmiştir.

Hazırladığımız modellerle sıklıkla kullandığımız şoklanmış cipso çiçek hakkında bilgiler yazdık. Eğer konuyla ilgili sorularınız varsa iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.